Apexlokátor Propex

Apexlokátor Propex

Apexlokátor ProPex

Apexlokátor ProPex

Tento přístroj se využívá při endodontickém ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a k lokalizaci tzv. foramen apicale. Foramen apicale je úzký otvor na hrotu zubního kořene, kterým prochází z okolní kosti do dutiny uvnitř zubu (zubní dřeně) vyživující céva a nerv. Pro dlouhodobý úspěch endodontického ošetření je klíčové ošetřit a vyplnit kořenový kanálek přesně k tomuto zúžení. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence (odporu) mezi dvěma elektrodami.

Pacientovi je zavěšen do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda. Druhá elektroda je napojena na nástroj, kterým je kořen zubu ošetřován. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné. Jeho přesnost je podle klinických studií ještě vyšší, než měření délky kořene na rentgenových snímcích. Využitím kombinace údajů, které nám poskytuje apexlokátor a radioviziografie, jsme schopni úspěšně ošetřit drtivou většinu kořenových kanálků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vybavení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.